15 березня ц.р. парламент прийняв ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного часу», який набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Станом на 19.03.2022 Закон підписано Президентом України.

? Закон регулює питання організації трудових відносин в умовах воєнного часу, та має на меті забезпечити збалансованість між скороченням видатків роботодавців на оплату відпусток, надурочних годин, годин роботи у святкові та вихідні дні тощо та мінімально гарантованим обсягом прав працівників.

Зокрема, Закон встановлює особливості регулювання трудових відносин в умовах воєнного часу:

✅ Укладення трудового договору

✅ Переведення та зміна істотних умов праці

✅ Встановлення та облік часу роботи та часу відпочинку

✅ Робота в нічний час

✅ Оплата праці

✅ Відпустки

✅ Призупинення дії трудового та положень колективного договору

✅ Кадрове забезпечення та архівна справа

✅ Розірвання трудового договору

Детальніше тут: https://fru.ua/ua/media-center/news/fru/uvaga-zmini-v-organizatsiji-trudovikh-vidnosin-v-umovakh-voennogo-stanu

Для однакового та правильного застосування нових норм ФРУ:

‼️ 23 березня об 11-00 проведе вебінар з питань особливостей регулювання трудових відносин на період дії воєнного стану, у т.ч співвідношення нового Закону та КЗпП України, інших нормативно-правових актів у сфері дотримання законодавства про працю за участі Міністерства економіки України, Держпраці, HR спеціалістів компаній-членів ФРУ, консалтингових фірм. Посилання буде розміщено на фейсбук, сайті ФРУ та розіслано членам ФРУ.

Слідкуйте за повідомленнями!

‼️ Для оперативного отримання інформації членами ФРУ буде створено телеграм канал «трудові няні», який стане майданчиком для обговорення проблемних питань застосування нових норм, де в режимі реального часу надаватимуться консультації фахівцями Міністерства економіки України, Держпраці.

Контактна особа - Наталя Гостєва, моб.тел.: (097) 119 30 93 (Whats up, Viber, Telegram) e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Шаблон сайта скачали с JooMix.org